Atrakcje w Rozewiu

(14)

Plaża w Rozewiu Plaża w Rozewiu znajduje się pod wysokim klifem, więc niestety aby się na nią dostać trzeba pokonać schody. Można również zejść na plażę Lisim Jarem. Plaża nie jest szeroka (na... więcej »

wejścia od ul. Klifowej, Wzorka i przy Rancho Oland

Rozewie Artakcje - Latarnia morska Latarnia morska w Rozewiu zlokalizowana jest przy ul. Leona Wzorka 1. Patronem ulicy jest latarnik, który pracował tutaj w latach 1920 -1939. We wrześniu 193... więcej »

ul. Leona Wzorka 1, Rozewie

Historia Rozewia, a właściwie pierwsze pisane zapiski o tym miejscu dotyczą roku 1359 - gdy ziemie te nadał rycerzom Maciejowi Cunikenowi i Janowi Cluckowowi gdański komtur. Przylądek Rozewie jest pun... więcej »

Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewski Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewski to obszar o powierzchni ponad 12 hektarów, w pobliżu latarni morskiej w Rozewiu. Utworzono go w 1959 roku, aby chronić... więcej »

przy latarni morskiej

Wizyta w Motylarni w Karwi jest jak wejście do rajskiej dżungli. W świecie bajecznych motyli, które swobodnie latają między odwiedzającymi, możesz zachwycić się ich pięknem, zrelaksować i wycis... więcej »

ul. Kopernika 29A, Karwia

Lisi Jar Lisi Jar - to wąwóz położony pomiędzy Rozewiem a Jastrzębią Górą. Obecnie jego długość to tylko około 350 metrów, kiedyś był znacznie dłuższy. Niestety, w dużej części z... więcej »

Wejście od ul. Rozewskiej

Jastrzębia Góra Jastrzębia Góra to nadmorskie letnisko leżące na stromym (32.8 m n.p.m.), klifowym brzegu Morza Bałtyckiego. Jastrzębia Góra swoją nazwę zawdzięcza najwyższemu wz... więcej »

Karwia Karwia dawniej rybacka wieś, dziś znane, morskie letnisko z dwoma strzeżonymi latem kąpieliskami. Historia Karwi jako letniska sięga lat międzywojennych, gdy do Karwi zaczęli przyjeżdżać ... więcej »

Ostrowo Między Jastrzębią Górą na wschodzie i Karwią na zachodzie znajduje się wieś Ostrowo. Okolica znajdującego się na lekkim wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), była kiedyś często zatapia... więcej »

Karwieńskie Błota Mianem Karwieńskie Błota określano obszar na południe i zachód od Karwi - tereny te określano jako grzęzawiska niewartościowe do celów osadniczych. I w XVII-tym wieku ... więcej »

Dębki Dębki - w nadmorskim borze, w pobliżu ujścia Piaśnicy do morza, kryją się domki o interesującej architekturze, wśród nich budynki szachulcowe - jeden z nich (nr 86) - datuje się na konie... więcej »

Chłapowo Chłapowo to kiedyś nadmorska osada rybacka na Pobrzeżu Kaszubskim, obecnie bardzo ewoluuje w niej turystyka. Chłapowo położone jest na wysokim wybrzeżu klifowym, a nadmorska część Chłapowa s... więcej »

Władysławowo Władysławowo swoją nazwę zawdzięcza królowi Władysławowi Czwartemu, który w latach 30-tych siedemnastego stulecia postanowił pobudować tu fort, aby odparować przewidyw... więcej »

Chałupy Na Mierzei Helskiej, zaledwie osiem kilometrów od centrum Władysławowa znajduje się miejscowość wypoczynkowa Chałupy. Po raz pierwszy nazwa ta pojawiła się w 1920 roku, chociaż sama wi... więcej »

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00