Chałupy - Jaka jest lokalizacja? Co można tu robić? Co zwiedzać? Dlaczego warto wybrać się w to miejsce?

  • location_on Chałupy, ul. undefined

Chałupy

Na Mierzei Helskiej, zaledwie osiem kilometrów od centrum Władysławowa znajduje się miejscowość wypoczynkowa Chałupy. Po raz pierwszy nazwa ta pojawiła się w 1920 roku, chociaż sama wioska ma starsze korzenie. Dwa lata później poprowadzono przez Chałupy linię kolejową łączącą Hel z Władysławowem. Stopniowo więc, wioska rybacka zaczęła przekształcać się w popularny kurort nadmorski. Od roku 1975 Chałupy leżały w granicach administracyjnych Władysławowa, a od 1 stycznia 2015 roku znów są samodzielną wsią.

Dzisiaj Chałupy to szczególnie modny ośrodek kitesurfingu i windsurfingu. Chałupy, dzięki położeniu nad spokojną oraz płytką Zatoką Pucką to wspaniałe miejsce nauki i uprawiania tych sportów. Każdy, kto posiada już pewne umiejętności w tych dziedzinach, może sprawdzić się na otwartym morzu. Funkcjonuje tu wiele szkółek oraz wypożyczalni sprzętu, każdy może spróbować, być może będzie to jego ulubiony sport. W dodatku, od lat, w Chałupach rozgrywane są regaty starych łodzi rybackich.

Chałupy to także, albo przede wszystkim, plaża oraz związane z nią kąpiele słoneczne oraz morskie. Tuż przy ulicy Bosmańskiej, w wakacje, funkcjonuje strzeżone kąpielisko. Turystów wita piaszczysta, czysta oraz szeroka plaża, dodatkowo nie ma na niej ścisku. Nieopodal wioski znajduje się plaża naturystów, którą w latach 80-tych przebojem "Chałupy welcome to" rozreklamował Z. Wodecki.

Jeśli zastanawiasz się jakie noclegi nad morzem rozważyć planując letni wypoczynek, być może zainteresują Cię Chałupy? Baza gastronomiczna oraz turystyczna jest tutaj tak różnorodna, iż każdy powinien wyszukać coś co będzie się mu podobać - sprawdź: www.chalupy.net.pl/noclegi/wszystkie

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0