Chłapowo - jaka jest lokalizacja, co robić, gdzie nad morze, wak

  • location_on Chłapowo, ul. undefined

Chłapowo

Chłapowo to kiedyś nadmorska osada rybacka na Pobrzeżu Kaszubskim, obecnie bardzo ewoluuje w niej turystyka. Chłapowo położone jest na wysokim wybrzeżu klifowym, a nadmorska część Chłapowa stanowi fragment Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Najbardziej znaną atrakcją Chłapowa jest jednakże Wąwóz Chłapowski, przez tutejszych Kaszubów określany nazwą "Rudnik". Dolina Chłapowska to rezerwat przyrody obejmujący bez mała 25 hektarów. Wycieczka tym pięknym parowem do morza wzbogaci, każdego zwiedzającego o unikalne pejzaże, co bardziej spostrzegawczy zaobserwują zapewne wyjątkowe rośliny jak dzwonek okrągłolistny, żarnowiec miotlasty czy rokitnik. Parów dostosowany jest do możliwości każdego podróżnika. Wzdłuż parowu wyznaczone są dróżki, trudniejsze odcinki wyposażone są w mostki, schodki i poręcze, znajdziemy też malowniczo wkomponowane ławeczki na których można odpocząć.

Chłapowo to również piękna, klifowa plaża. Wytyczone są tu 2 piaszczyste kąpieliska, za kąpieliskiem plaża zmienia swój charakter, pojawiają się na niej większe kamyki. Na plaży można zauważyć także łodzie rybackie miejscowych, po dziś dzień łowiących rybaków. Urwisko, poprzez panujące w tej okolicy sprzyjające warunki dla startów, to również miejsce, które upodobali sobie paralotniarze. W sezonie można obserwować ich zmagania nieomalże codziennie.

Chłapowo to znakomite miejsce dla wczasowiczów poszukujących spokoju i kontaktu z przyrodą. Sąsiedztwo Jastrzębiej Góry, Władysławowa, Trójmiasta i Helu, czyni z Chłapowa doskonałą bazę wypadową do zwiedzania wybrzeża wschodniego Bałtyku. Ofertę noclegową Chłapowa znajdziesz na stronie http://www.chlapowo.net.pl/noclegi/wszystkie

 

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0