Ostrowo

Ostrowo

Między Jastrzębią Górą na wschodzie i Karwią na zachodzie znajduje się wieś Ostrowo. Okolica znajdującego się na lekkim wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), była kiedyś często zatapiana i tereny na wzniesieniu były wyspą - stąd też nazwa miejscowości (ostrów - wyspa).

Jakkolwiek do plaży jest mniej więcej kilometr, to wyznaczone są tu dwa strzeżone nadmorskie kąpieliska. Plaża z kolei jest wyjątkowo szeroka, piaszczysta, bez kamieni. Dodatkowego czaru dodaje jej ujście okolicznej rzeczki - Czarnej Wody.

Ostrowo to oaza spokoju, niedaleko dużych ośrodków letniskowych - Władysławowo (około 10 km), Jastrzębia Góra (ok 4 km). Stąd niedaleko także do pełnego atrakcji Trójmiasta lub na Mierzeję Helską. Miejsce to spodoba się miłośnikom natury. Umiejscowiono w tej okolicy rezerwat "Bielawskie Błota" - nazwa pochodzi od białego puchu wełnianek, gromadnie kwitnących tu rok rocznie w maju. Tutaj zatrzymują się liczne gatunki ptaków w trakcie swoich wędrówek - np żurawie. W lesie odnajdziemy wieżę widokową.

W miejscowości Ostrowo kultywuje się też tradycje kaszubskie, nazwy pensjonatów, barów noszą kaszubskie nazwy, płoną sobótkowe ognie w noc świętojańską, a w okresie Świąt Bożego Narodzenia - kaszubskich Godów - chodzą gromady kolorowych kaszubskich przebierańców.

Latem miejscowość odwiedza mniej więcej 2 tys. urlopowiczów. Na ich potrzeby działa w tym miejscu wiele smażalni, barów i budek z hamburgerami, kebabem. Natomiast noclegi w Ostrowie to różnorodna oferta: pensjonaty, ośrodki wczasowe, domki letniskowe, domy gościnne proponujące pokoje i kwatery w Ostrowie.

Ostatnia aktualizacja - sierpień 2020 r.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00