Polecamy

TURKUSOWY KLIF

 

CHŁAPOWO - piękna, klifowa plaża, Wąwóz Chłapowski - Rudnik - na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, długi na około kilometr z ciekawymi okazami roślin; nad klifem i plażą przelatują paralotniarze. więcej...

WŁADYSŁAWOWO - nadmorskie miasto z wieloma plażami u nasady Mierzei Helskiej. Nad miastem góruje Dom Rybaka - punkt widokowy, muzeum motyli. Na promenadzie umieszczono Aleję Gwiazd Sportu z wmurowanymi w chodnik gwiazdami sportowców. więcej...

Plaża w Rozewiu

Informacje

 • wejścia od ul. Klifowej, Wzorka i przy Rancho Oland

Plaża w Rozewiu

Plaża w Rozewiu znajduje się pod wysokim klifem, więc niestety aby się na nią dostać trzeba pokonać schody. Można również zejść na plażę Lisim Jarem. Plaża nie jest szeroka (najszersza jest pod latarnią morską i przy zejściu nr 16 - od ulicy Garnizonowej - obok Rancho Oland), ale za to piaszczysta, chociaż miejscami możemy natrafić na skupisko kamyków, czy nawet jakiś głaz - jak to pod klifem.  

Plaża ma trochę charakter starej, dzikiej plaży - ci, którzy nie lubią tłoku będą zachwyceni - plaża nie jest tłoczna.

U podnóża klifu znajduje się betonowa opaska chroniąca klif prtzed podmywaniem przez fale Bałtyku.

Zobacz panoramę

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2017 r.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Uszkodzone zejścieAutor: Janusz
  Rozewie bardzo fajne, widok z klifu na końcu ulicy Klifowej również, ale schody na plażę polecam jed...
  Rozewie bardzo fajne, widok z klifu na końcu ulicy Klifowej również, ale schody na plażę polecam jedynie dorosłym! Schody już nadają się jedynie do wymiany, pozapadane albo pochyłe w dół stopnie, a jak już się ktoś posliznie i złapie za barierkę to nie trudno żeby spaść razem z nią!! Wynajmowałem w 2017 apartament na tej ulicy ale na plażę z 8 miesięcznym dzieckiem zszedłem tamtędy jeden raz. Nawet wróciłem już wejściem 23 nowo przebudowanym w Jastrzębiej Górze.
 • PytanieAutor: Zofia
  Czyli ulica Klifowa, jak nazwa wskazuje prowadzi przez klif- ile schodów? mam zamiar z kilkuletnimi ...
  Czyli ulica Klifowa, jak nazwa wskazuje prowadzi przez klif- ile schodów? mam zamiar z kilkuletnimi dzieciakami za rok. Marzę o Rozewiu ( byłam przed laty- magiczne miejsce)
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 515 590, Dziś: 88, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem