Atrakcje Turystyczne

Latarnia morska

Latarnia Morska Rozewie jest udostępniona dla turystów, co więcej w jej wnętrzach znajduje się małe Muzeum Latarni Morskich. Ciekawostką jest budowa latarni - w 1978 roku latarnia została podwyższona o 8 m przez wstawienie metalowego walca. więcej »

ul. Leona Wzorka 1, Rozewie

Plaża w Rozewiu

Plaża w Rozewiu to jedna z atrakcji turystycznych tej miejscowości. Plaża położona jest pod klifem, więc niestety trzeba pokonać schody. Na plażę można również zejść Lisim Jarem. Plaża jest niezbyt szeroka, ale za to piaszczysta i niezatłoczona. więcej »

wejścia od ul. Klifowej, Wzorka i przy Rancho Oland

Motylarnia Karwia

Kilkadziesiąt gatunków żywych, swobodnie latających, największych i najbardziej kolorowych motyli świata w jednym miejscu! więcej »

ul. Kopernika 29A, Karwia

Lisi Jar

Lisi Jar to naturalna atrakcja turystyczna - wąwóz położony między Rozewiem a Jastrzębią Górą, schodzący w kierunku plaży. Obecnie jego długość to tylko około 350 metrów, a zbocza wąwozu dochodzą do 50 metrów wysokości. więcej »

Wejście od ul. Rozewskiej

Rezerwat Przylądek Rozewski

Rezerwat Przyrody Przylądek Rozewski położony jest w pobliżu latarni morskiej w Rozewiu. W rezerwacie spotkać można 200-letnie okazy buków - za sprawą tych buków 1 latach 70-tych ubiegłego wieku trzeba było podwyższyć wieżę latarni. więcej »

przy latarni morskiej

Jastrzębia Góra

Pierwsze zabudowania zostały pobudowane tutaj dopiero w latach dwudziestych minionego wieku - po przyłączeniu tych rejonów do Drugiej Rzeczypospolitej. więcej »

Karwia

Karwia dawniej rybacka wieś, dziś znane, morskie letnisko z dwoma strzeżonymi latem kąpieliskami. więcej »

Ostrowo

Ostrowo to wieś położona pomiędzy Jastrzębią Górą a Karwią. więcej »

Karwieńskie Błota

Mianem Karwieńskie Błota określano obszar na południe i zachód od Karwi - tereny te określano jako grzęzawiska niewartościowe do celów osadniczych. więcej »

Dębki

W Dębkach znajduje się jedna z najcudowniejszych bałtyckich plaż. Dwie trzecie wioski zlokalizowane jest w lesie. więcej »

Chłapowo

Chłapowo to znakomite miejsce dla wczasowiczów poszukujących spokoju i kontaktu z przyrodą. więcej »

Władysławowo

Współczesne Władysławowo to wzięta miejscowość urlopowa nad polskim Bałtykiem z piaszczystymi i szerokimi plażami. więcej »

Chałupy

Na Mierzei Helskiej, zaledwie osiem kilometrów od centrum Władysławowa znajduje się miejscowość wypoczynkowa Chałupy. więcej »

Historia Rozewia

Historia Rozewia, a właściwie pierwsze pisane zapiski o tym miejscu dotyczą roku 1359 - gdy ziemie te nadał rycerzom Maciejowi Cunikenowi i Janowi Cluckowowi gdański komtur. więcej »