Polecamy

TURKUSOWY KLIF

 

CHŁAPOWO - piękna, klifowa plaża, Wąwóz Chłapowski - Rudnik - na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, długi na około kilometr z ciekawymi okazami roślin; nad klifem i plażą przelatują paralotniarze. więcej...

WŁADYSŁAWOWO - nadmorskie miasto z wieloma plażami u nasady Mierzei Helskiej. Nad miastem góruje Dom Rybaka - punkt widokowy, muzeum motyli. Na promenadzie umieszczono Aleję Gwiazd Sportu z wmurowanymi w chodnik gwiazdami sportowców. więcej...

Ostrowo

Ostrowo

Między Jastrzębią Górą na wschodzie i Karwią na zachodzie znajduje się wieś Ostrowo. Okolica znajdującego się na lekkim wzniesieniu Ostrowa (Kępa Ostrowska), była kiedyś często zatapiana i tereny na wzniesieniu były wyspą - stąd też nazwa miejscowości (ostrów - wyspa).

Jakkolwiek do plaży jest mniej więcej kilometr, to wyznaczone są tu dwa strzeżone nadmorskie kąpieliska. Plaża z kolei jest wyjątkowo szeroka, piaszczysta, bez kamieni. Dodatkowego czaru dodaje jej ujście okolicznej rzeczki - Czarnej Wody.

Ostrowo to oaza spokoju, niedaleko dużych ośrodków letniskowych - Władysławowo (około 10 km), Jastrzębia Góra (ok 4 km). Stąd niedaleko także do pełnego atrakcji Trójmiasta lub na Mierzeję Helską. Miejsce to spodoba się miłośnikom natury. Umiejscowiono w tej okolicy rezerwat "Bielawskie Błota" - nazwa pochodzi od białego puchu wełnianek, gromadnie kwitnących tu rok rocznie w maju. Tutaj zatrzymują się liczne gatunki ptaków w trakcie swoich wędrówek - np żurawie. W lesie odnajdziemy wieżę widokową.

W miejscowości Ostrowo kultywuje się też tradycje kaszubskie, nazwy pensjonatów, barów noszą kaszubskie nazwy, płoną sobótkowe ognie w noc świętojańską, a w okresie Świąt Bożego Narodzenia - kaszubskich Godów - chodzą gromady kolorowych kaszubskich przebierańców.

Latem miejscowość odwiedza mniej więcej 2 tys. urlopowiczów. Na ich potrzeby działa w tym miejscu wiele smażalni, barów i budek z hamburgerami, kebabem. Natomiast noclegi w Ostrowie to różnorodna oferta: pensjonaty, ośrodki wczasowe, domki letniskowe, domy gościnne proponujące pokoje i kwatery w Ostrowie.

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2016r.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 515 587, Dziś: 85, Osób online: 2

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem