Polecamy

TURKUSOWY KLIF

 

CHŁAPOWO - piękna, klifowa plaża, Wąwóz Chłapowski - Rudnik - na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, długi na około kilometr z ciekawymi okazami roślin; nad klifem i plażą przelatują paralotniarze. więcej...

WŁADYSŁAWOWO - nadmorskie miasto z wieloma plażami u nasady Mierzei Helskiej. Nad miastem góruje Dom Rybaka - punkt widokowy, muzeum motyli. Na promenadzie umieszczono Aleję Gwiazd Sportu z wmurowanymi w chodnik gwiazdami sportowców. więcej...

Karwia

Karwia

Karwia dawniej rybacka wieś, dziś znane, morskie letnisko z dwoma strzeżonymi latem kąpieliskami. Historia Karwi jako letniska sięga lat międzywojennych, gdy do Karwi zaczęli przyjeżdżać pierwsi wczasowicze. Długa na ok. trzy km i szeroka na 80 m plaża to bezdyskusyjna "karta atutowa" Karwi. Plaże od wsi oddziela obrośnięty sosnowym lasem pas wydm.

Uroku Karwi przydaje usytuowanie w Nadmorskim Parku Krajobrazowym, w bliskiej odległości od rezerwatów przyrody: "Przylądek Rozewie" oraz "Bielawa". W miejscowości uchowały się też pamiętające jeszcze XIX w. domy o specyficznej dla Kaszubszczyzny budowie szkieletowej. Poza plażą najwięcej turystów zastać można na uliczkach Kopernika i Wojska Polskiego, gdzie kuszą różnorodne obiekty gastronomiczne oraz sklepy pamiątkarskie.

Każdy wczasowicz może wybrać najlepsze dla siebie lokum: wille, domy wczasowe i pokoje w Karwi - to wszystko czeka na letników.

Bogatą bazę noclegową Karwi (ponad 300 prezentacji obiektów noclegowych) znajdą Państwo tutaj --> noclegi KARWIA

Ostatnia aktualizacja - kwiecień 2016r.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 515 588, Dziś: 86, Osób online: 1

Kontakt i reklama Logowanie

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem